18 та 19 вересня в рамках міжнародного медіафоруму KYIV MEDIA WEEK відбулась копродукційна секція KMW CoProduction Meetings, організована за підтримки Українського Культурного Фонду в рамках програми Підсилення Українського Аудіовізуального сектору.
В перший день заходу, що почався одразу по завершенню основної частини найбільшого медіафоруму Центральної та Східної Європи, відбулись презентації компаній міжнародних продюсерів, запрошених на захід для пошуку українських партнерів для копродукції. Кожен з них презентував один або кілька проектів, що зараз перебувають у розробці та потенційно можуть бути втілені у копродукції з українськими партнерами. Голова девелопменту норвезької компанії Viafilm Девід Лідер (Devid Leader), що представив компанію замість Андерса Танґена, який не зміг приїхати в Київ через зйомки, розповів про хіти, вироблені продакшеном та досвід створення серіалів одразу двома мовами. Голова відділу продажів та копродакшну канадської компанії Incendo Гевін Рірдон (Gavin Reardon), що був також одним із доповідачів контентної частини KMW, розповідав про досвід копродукції із Францією та як його можна застосувати для спільного виробництва фільмів чи серіалів з Україною. Голова напрямку сценарного телебачення ізраїльської компанії Endemol Shine Галь Зайд (Gal Zaid) вразив учасників першого дня секції шоукейсом серіалів своєї компанії та розповів про плани виробництва наступного проекту, зйомки якого частково плануються в Україні. Співвласник та продюсер словацької студії DNA Production Растислав Шестак (Rastislav Šesták) поділився із слухачами планами зняти повнометражну стрічку, що має великий потенціал бути створеною спільно із українськими колегами. А болгарська продюсерка із знаного продакшну AGITPROP Мартічка Божілова (Martichka Bozhilova) не лише розказала про проект серіалу, дія якого має відбуватися у Києві, а й поділилась досвідом створення великих проектів на маленькому ринку болгарської аудіовізуальної індустрії. Всі учасники заходу отрмали копії презентацій доповідачів із вичерпною інформацією про проекти для потенційної копродукції.
Для іноземних продюсерів другий день заходу розпочався знайомством із чи не найпопулярнішою нині локацією в Україні — містом Прип’ять та суміжними територіями. Всі продюсери були надзвичайно вражені цією місцевістю та підкреслили значний потенціал використання її як локації для зйомок.
Пізніше українські продюсери зустріли своїх іноземних колег на коротких особистих зустрічах, впродовж яких презентували свої проекти та обговорювали із ними копродукційний потенціал майбутніх ігрових, документальних стрічок або серіалів. Загалом до участі в індивідуальних зустрічах було запрошено представників 28 проектів: LA PALISIADA (представляли Валерія Сочивець та Сашко Чубко), CARPATHIA (Наріман Алієв та Марина Степанська), MALEVICH (Анна Паленчук, Валерія Жеріх), CAROL OF THE BELL (Лариса Гутаревич), GLASS CASE (Марина Красюк), DARK BREAD (Макс Черниш), DIRT (Тарас Стадніков), UKROTOUR (Анна Розенгерт та Роман Розенгурт), BLESSED BY THE SCENE (Надія Павлик-Вачкова), EGLE: THE SERPANT’S BRIDE (Артем Рижков та Федір Александрович), PROJECT L (Евген Сивков, Олександр Жовна, Сергій Колбінєв), A LABYTNANGI FILM (Анна Паленчук, Валерія Жеріх), SHTTL (Рита Гребенчікова, ), TOTALIZATOR (Олександр Курманський, Володимир Сердюк), FAMILY VALUES (Надія Парфан), IMPOSSIBLE IS POSSIBLE. I SIKORSKY (Михайло Панченко, Мірза Давітая, Анна Косточко), HAPPY NATION (Єлизавета Завгородня, Євген Матвієнко, Богдана Грабовська), RED MAFIA (Олександр Омельянов, Олексій Мамедов), A HASTY WEDDING (Ірина Тихомирова), ZENITH (Наталя Лібет, Ольга Река), MAMAS WITHOUT BORDERS (Ольга Журженко, Десняна Рожкова, Міла Пічугіна), BRATISLAVA BLITZ (Андрій Забіяка, Олена Лісняк, Надія Панічкова), WEREWOLF (Віктор Булига, Олександр Бочко, Лара Петлій), FREEDOM TASTE (Лариса Моренцова-Шулик).
Кожен учасник особистих зустрічей мав змогу обговорити питання копродукції із досвідченими закордонними колегами та запропонувати їм спільне виробництво власних проектів. Організаторам залишається сподіватись, що ці зустрічі невдовзі принесуть плоди у вигляді реалізації українських проектів та тісної співпраці українських виробників із закордонних продакшенів, що були представлені на заході.