17 вересня в рамках міжнародного медіафоруму KYIV MEDIA WEEK 2018, що стартував в столиці України, відбувся фінал IV конкурсу ідей розважальних форматів SMALL WORLD. BIG IDEAS. За перемогу в конкурсі на фінальній стадії змагалися п'ять претендентів, які пірчили власні проекти перед міжнародним журі. Фіналістами цьогоріч стали зовсім різні за жанром, тематикою і формою проекти, тож журі було нелегко обирати з такої різної п'ятірки один проект, гідний вийти на міжнародну арену в каталозі одного з найбільш креативних формат-дистриб'юторів Small World IFT.
Першим свою ідею пітчили Андрій Бабкін та Ольга Роєнко (Україна), які представили проект F*ck-Up and Win! («Облажайся і виграй!»). Це шоу, на якому «експерти» розбиратимуть на складові частини найнеймовірніші «провали» і невдачі учасників. Коротше кажучи, чим більше ти «облажався», то вищими будуть твої шанси на перемогу.
Після цього Євгенія Зінько (Україна) презентувала проект «Клуб «Заодно» (The 'At One' Club). Головна ідея проекту – об'єднати 12 різних людей з різними професіями, знаннями, прагненнями в спробі вирішити поставлені перед кожним з них цілі. Раз на тиждень учасники збиратимуться на мозковий штурм, де спільно обмірковуватимуть, що насамперед потрібно зробити або який досвід отримати, щоб досягти успіху. Упродовж тижня герої знімають відеощоденник, як вони роблять те, що вирішили на зустрічі. Відеощоденники герої викладають в інтернет, і за цим протягом 9 місяців слідкують глядачі, які також мають можливість давати поради учасникам.
Наступним на сцену вийшов Павло Ліневич (Україна) з презентацією проекту «Син маминої подруги» (Son of Me Mother's Friend). 5 учасників проекту (молодих хлопців і дівчат) будуть разом жити протягом декількох місяців в окремому будинку. Кожен з них намагатиметься «довести своїй мамі», що він кращий, ніж «син її подруги». Для декого це означатиме відкриття свого бізнесу, дехто доводити, що «співати хіп-хоп» – це теж серйозне заняття тощо. Вони (за бажанням) допомагатимуть один одному. В ідеалі, по закінченню проекту мами усвідомлять і збагнуть, що їхні діти найкращі. Та в разі коли «дітям» не вдасться довести що треба, то вони влаштуються саме на ту роботу, якої завжди прагнули для своїх дітей їхні мами.
Далі слово взяв ще один фіналіст – Віктор Булига (Україна), який презентував проект «Брат за брата, сестра за сестру» (Brother for Brother, Sister for Sister). Головними героями цього проекту стануть пари однояйцевих близнюків. Один з них буде «активним», інший – «пасивним». Активний близнюк виконуватиме різні завдання за свого брата-близнюка (або сестри-близнючки). Головне його завдання – не викрити себе перед оточенням «пасивного близнюка». Завдання «активному» учаснику надаватиме «зірка-провокатор», яка разом з «пасивним близнюком» «перебуватиме в засідці», у фургоні неподалік. Якщо за весь день оточення так і не зможе «розкрити підміну», близнюки виграють приз.
І, нарешті, останнім на сцену пітчинг вийшов Джокін Етчеверія (Jokin Etcheverria) з Іспанії з проектом President Me. Протягом 12 тижнів учасники цього реаліті-проекту пересуватимуться країною й агітуватимуть населення голосувати саме за них як за майбутнього президента. Учасники вирішуватимуть проблеми, що постали перед тим чи іншим округом/містом/районом. Будуть нові програми розвитку країни, будуть активні дебати учасників, буде все, що зазвичай стається під час виборів, тільки без ризику вибрати дійсно не того главу держави на найближчі роки.
Зазначимо, що цього року на конкурс було подано близько 40 робіт від учасників з різних країн. Максимально відкритий формат конкурсу дозволяє презентувати ідею в будь-якому форматі – від письмової задумки до готового продукту, що вже транслюється в ефірі. При цьому позмагатися за перемогу може абсолютно будь-яка людина, адже неважливо, де вона працює (в конкурсі беруть участь і студенти, і пенсіонери), важливо, щоб її ідея була свіжою і цікавою. І ставки при цьому немалі, адже три формати (два з України та один з Ізраїлю), які перемогли у минулих конкурсах, стали відомі вже всьому світові і зацікавили багатьох зарубіжних мовників. Цьогоріч до форматів-переможців приєднався проект Віктора Булиги «Брат за брата, сестра за сестру».