Навіщо режисери «мігрують» з кіно в серіали? Чим відрізняється написання сценаріїв для фільмів і серіалів? Чому бюджет – це не головне? Як зміна моделей споживання контенту впливає на його виробництво? Про це та багато іншого – 18 вересня на KMW.
Фільмографія Нілу Ландау (Neil Landau) дуже широка та різноманітна. Серед іншого, наприклад, він – автор знаменитої американської комедії «Не кажи мамі, що няня померла» (Do not Tell Mom the Babysitter's Dead, 1991), двох повнометражних іспанських анімаційних проектів «Тед Джонс і Загублене місто» (Tad: The Lost Explorer, 2012) і «Тед-мандрівник і таємниця царя Мідаса» (Tadeo Jones and the Secret of King Midas 2017), выдзначених престижною премією Goya. Також Ніл Ландау кілька років працював виконавчим скрипт-консультантом в міжнародних підрозділах Sony Pictures Television і Columbia Pictures, знімав пілоти CBS, ABC, ABC Family, Warner Bros., Disney, Lifetime і Fremantle, а зараз працює над пілотом для Netflix. І саме серіали займають особливе місце в його творчій біографії: пан Ландау був сценаристом культових молодіжних проектів 1990-х – «ФАКультет» (MTV's Undressed), «Таємний світ Алекс Мак» (The Secret World of Alex Mack), «Молоді та зухвалі» (The Young & the Restless) і, звичайно ж, «Район Мелроуз» (Melrose Place).
Крім роботи сценаристом, скрипт-консультантом, продюсером, Ніл Ландау також займається викладацькою діяльністю. Він – професор, помічник декана спеціальних програм і замдиректора магістерської програми сценарного мистецтва для ТВ Школи телебачення, кіно і цифрових ЗМІ в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса (UCLA).
Свій величезний досвід в індустрії Ніл Ландау підсумовував у бестселерах «101 урок, який я вивчив у кіношколі» (101 Things I Learned in Film School, 2010), «Дорожня карта сценариста» (The Screenwriter's Roadmap, 2012), «Дорожня карта шоуранера» (The TV Showrunner's Roadmap, 2014 року) та «Затребувані сценарії для телебачення: створення відмінного контенту в еру діджиталу» (TV Writing on Demand: Creating Great Content in the Digital Era, 2018). Його «Дорожні карти» перекладено на 10 мов, а сам він проводить лекції та майстер-класи по всьому світу.
У свій перший приїзд да України Ніл Ландау проведе на KMW 2018 воркшоп «Телесеріали – новий кінематограф», присвячений найактуальнішим питанням галузі. Зокрема, він зупиниться на темі масової «міграції» великих кінорежисерів в серіали та пояснить, що вони, завдяки цьому, отримують у професійному плані. Ще – розповість, у чому різниця в написанні сценаріїв для фільмів і серіалів, а також – про те, яку творчу свободу можуть дозволити собі ті, хто створює телесеріали для безкоштовних бродкастерів з широкою аудиторією, які їхні ризики та як робити проекти з низьким або середнім бюджетом. Окремо – торкнеться моменту пролонгації історії на наступні сезони. А також – зробить акцент на темі цифрового споживання й того, яку революцію це спричинило в індустрії.
«На сьогодні в телевізійній індустрії – з різноманітністю глядацьких інтересів, зі впливом VoD-фактору – попит на свіжий новий контент перевищує пропозицію. Якщо ви бродкастер або платформа, дуже важливо бути першим з новою серією, інакше – «хто не встиг, той запізнився». Іншими словами, все рухається занадто швидко, аби успіх чи провал можна було попередньо прорахувати й спрогнозувати », – каже Ніл Ландау. Проте навіть за таких умов ризики можна мінімізувати, і про те, як це зробити, він розповість у своєму виступі на KMW.
Воркшоп Нілу Ландау «Телесеріали – новий кінематограф» відбудеться у другий день KYIV MEDIA WEEK (18 вересня) з 15:10 до 16:00.
KYIV MEDIA WEEK відбудеться 17–21 вересня 2018 року в Hyatt Regency Kyiv (Київ, Україна). Зареєструватися на медіафорум можна тут.
За анонсами заходів KMW 2018 стежте на нашому сайті та офіційній Facebook-сторінці.